Pre médiá

Pre médiá

Organizátori 27. ročníka Banskobystrickej latky (2. 2. 2021) oznamujú médiám, že v zmysle protiepidemiologických opatrení budú mať novinári prístup na preteky len s negatívnym antigénovým testom na COVID-19.

V prípade záujmu novinárov mediálne pokrývať Banskobystrickú latku je potrebné nahlásiť sa do piatka 29. januára 2021 mailom Monike Baňovičovej na banovicova.monika@gmail.com. V prípade veľkého počtu akreditovaných si organizátori vyhradzujú v dôsledku protipandemických opatrení právo udeliť akreditáciu len relevantným médiám.

Do športovej haly Dukla na banskobystrických Štiavničkách nebude povolený vstup bez platného negatívneho testu na COVID-19 nie staršieho ako 12 hodín. Organizátori môžu zabezpečiť novinárom antigénové testovanie na COVID-19 v Nemocnici Zelený Sen (stará nemocnica) v prípade, že sa nahlásia do piatka 29. januára 2021 mailom Monike Baňovičovej na banovicova.monika@gmail.com. Novinári môžu prísť aj s vlastným antigénovým testom na COVID-19 nie starším ako 12 h.

Banskobystrická latka sa v utorok 2. 2. 2021 začne súťažou žien o 16.30 h a o 19.00 h bude program pokračovať súťažou mužov. Ženská súťaž má strieborný štatút World Athletics Indoor Tour, mužská má dokonca najvyšší – zlatý štatút World Athletics Indoor Tour.

Na podujatí bude možné plniť limity na halové majstrovstvá Európy v Toruni a OH v Tokiu a takisto dosahovať výkony započítavané do olympijského kvalifikačného rebríčka.

Priamy prenos odvysiela RTVS na Dvojke od 19.00 h, internetový stream sa začne od 16.15 na TV ESO.  Takisto budú k dispozícii aj online výsledky.

Počas pobytu v ŠH Dukla je potrebné bez výnimiek nosiť rúško.

Tlačová konferencia 27. ročníka Banskobystrickej latky

Dátum: 1. 2. 2021

Čas: 13.00 h

Miesto: Hotel Národný Dom

Skokanské hviezdy: Jaroslava Mahučichová a Gianmarco Tamberi

Podmienka na vstup na tlačovú konferenciu je mať negatívny antigénový test na COVID-19.