Aktuality

Lídri aktuálnych tabuliek na štarte

Banskobystrická latka ako stálica medzi slovenskými halovými medzinárodnými podujatiami už od roku 1993 napíše v utorok napriek pandémii už svoju 27. kapitolu. Organizátori s vďačnosťou uvádzajú, že zodpovedné autority im vyšli v ústrety a na druhej strane pripravili podujatie s pokorou a rešpektovaním všetkých protipandemických opatrení. To najzásadnejšie je, že preteky budú bez divákov. Na druhej strane bude televízny prenos na dvojke RTVS a tiež aj internetový stream takže na celom svete bude možné sledovať zápolenie najlepších skokanov do výšky. V bubline budú samotní skokani aj organizátori, priaznivci a fanúšikovia sa k nim nedostanú. Navyše tento rok ide o limity na halové ME (228 a 196), a OH (233 a 196), navyše aj o body do svetového rebríčka a tiež aj body v rámci halovej diamantovej ligy medzinárodnej federácie. Tak vysoko v kategóriách latka ešte nebola. Kulisa bude nahradená technológiami.

Talian Gianmarco Tamberi prekonal v sobotu doma v Ancone 232 výkon roka, takže spoločne s líderkou tabuliek Jaroslavou Mahučichovou ponúkne podujatie aktuálnych lídrov svetových tabuliek v oboch disciplínach.

Zo 14 mužov má 10 osobný rekord 230 a viac a z 13 žien iba jedna pretekárka nemá na konte výkon 190 a viac.

Taliansky šoumen Tamberi doslova prosil, aby podujatie bolo a teší sa aj vlaňajší víťaz Kubánec Zayas, pred rokom šokoval čistým skokom ponad 233 cm. Ale príde aj nestarnúci majster sveta Donald Thomas z Bahám, či vlaňajšia svetová jednotka vonku Bielorus Maksim Nedosekov. A ženy ponúkajú hviezdny súboj Ukrajiniek Mahučichovej a Levčenkovej, nič viac nemôže ponúknuť ani Diamantová liga. Spolu 27 skokanov (14 mužov a 13 žien), a medzi nimi Lukáš Beer a Tatiana Dunajská zastupujúci slovenské farby. Hala Dukly na Štavničkách bude opäť rozpálená hudbou, skvelými výkonmi a najlepším obsadením výšky v celej halovej sezóne.

Na poslednú chvíľu vypadla halová majsterka sveta 2014 Poľka Kamila Lićwinková, ktorá mala doma pozitívny test na covid.

Ženy začnú súťažiť od 16.30, muži od 19.00

Priamy prenos na RTVS 2 od 19.00 h, internetovy stream TV ESO na adrese: https://tveso.sk/bbl2021/

Výsledky online: https://www.hrdosport.sk/Online/499

Socialne siete BB latky budu prinasat aktualne informacie.

Facebook: Banskobystrická latka

Instagram: bblatka